http://aranylo.blogspot.com/

2011. augusztus 30., kedd

SZKÍTÁK 2.rész A 896-os HON VISSZAFOGLALÁS

A 896-os HON VISSZAFOGLALÁS
Mint ahogyan a családtagoknak is vannak szülei, nagyszülei, dédszülei, stb., úgy a Magyar népnek is volt több jól ismert és elfelejtett ôsei. Ezeknek az eltûnt ôsi nemzetségeknek persze sokkal hosszabb élettartalmuk volt, mint egy egyedüli családnak. A Magyar törzsszövetség  több mint egy hullámban tértek visza a Kárpátmedencébe , itt rokon-fajú, rokon-nyelvû népet találtak. Kárpát- Medencével és embertípusa is kapcsolatban volt velük. Elütött a környezô európai emberfajoktól. magyar fej-koponyaforma :
 
42. ábra. Keletbalti (magyar) gyerek. 43. ábra. Keletbalti (magyar) gyerek. 45. ábra. Mongol-kaukázusi típusok. 47. ábra. Mongol-kaukázusi típus. (Somogy megyei magyar.) 49. ábra. Sárközi asszony. (Mongol-kaukázusi típus.)
58. ábra. Keletbalti koponya a komárom-szemerei honfoglaláskori sírból (a Pázmány egyetem Anthropologiai Intézetének birtokában). 60. ábra. Mongoloid (turáni ?) koponya a sobori honfoglaláskori sírból. (A Pázmány egyetem Anthropologiai Intézetének birtokában.) 61. ábra. Riazan típusú koponya a sobori honfoglaláskori sírból. (A Pázmány egyetem Anthropologiai Intézetének birtokában.)
 Az  Árpád-i hazatérés csak egy újabb népvándorlási hullám, vagyis az utolsó hazatérés volt. A hazatérők beolvadtak az itt talált őshonos magyar fajú népbe, ezt az egyesült népet szervezte Árpád államalkotó nemzetté. A honfoglaló Árpád népét, úgymint a mai Magyar nép zömét, a legjobban kiképzett embertankutatók, mind, és mindíg a turáni-szittya-hún-török népekkel tartották rokonságban.
A Magyar faj egy széles gyûrûvel képezi magát a Kárpát-Medencén belûl és kivûl.
Véreink eljutottak szomszédaik közé is.
Erdélyben, Tordoson talált szumír stílusu  képírással írt agyagtáblákat találtak, melyek a karbon 14-es idômegállapítás szerint 1,000 évvel megelôzték a mezopotámiai kultúrákat, de ami nagyon hasonlított arra. Ez egy olyan meghökkentô és furcsa adat, amivel mit sem tudnak kezdeni a mai tudósok, és ezért elhallgatják, mert nem értik.
 
A középkori Magyar krónikákban feljegyeztek egy honfoglalás elôtti vezér listát, vagy király listát. Ez is egy nagyszerû útmutató számunkra, hogy merre jártak őseink, mivel a nevek közül sokat felismerünk a közép ázsiai történelemből. Így tehát az időt is meg lehet határozni a történelmi adatokból.
Ez a lista fôleg az ôs-szittya alapból kiindulva a szittya-pártus-avar-hun féle turáni népek őseit és királyait tartalmazza. Ezek az adatok teljesen egyeznek az eddig előadott történelmi adatokkal.
Mitológiai ôsök csoportja
1.Nimród Babiloni Niprut, napfejedelem Mezopotámia,Irán
2.Magor/Hunor Mitras-a/Mihir a nap és harc istene Turán
3.Bor Esetleg "Bor-isten", a szityák szarvas-anyja Szkíta
Ősnemzetségek alapítói
4.Dama A hún birodalom alapítója Tuman? Mongólia I.e.200
A Tana cím hun császárt jelez, de a szumírok első
királya szintén ETANA.
5.Keve Méd királyi nemzetség. (Kávi)
6.Keled Káld nemzetség, a médek, szittyák vezérnemzete
7.Ker Khuri a mezopotámiai szubartui népek vezérnemzete
8.Belér Alán király, nemzetével a húnok egyesültek
Turáni Királyok
9. Kadar c.387 Gadahar, Kidara hushán-hún király K.Irán
10.Otmar 379-387 K.Irán
11.Farkas c.390 Prakasa és Tarika, k.iráni pénzeken.
12.BendeKurt c.395 ?? Kursik, Basik, Karaton Hún fejedelmek??

 HASONLÍTSA ÖSSZE A  KÉT TÉRKÉP SZÍNEZÉSÉT,AZ ÁTFEDÉS EGYÉRTELMŰ !
Atilla,Isten ostora Hun király     
Uralkodási ideje:434/444 – 453
A jelenlegi magyar férfiak 93,3 %-a az EU-19-es négy ősapától ered, és 73,3 %-a már az őskőkorszakban itt élt férfiak utódja." (Dr. Czeizel)
Eu19-es haplotípus
Ahol a lila árnyalat megjelenik, ott az EU19 őseurópai nép tartósan megtelepedett és keveredett a helyi lakossággal, és elvitte magával a gabonát, a sertést, a szarvasmarhát, a kerámiát, majd a kereket, kocsit, lovat, nyerget, nadrágot, zekét, kabátot és nem utolsó sorban a hitvilágot, a vallást, a társadalmi felépítmény mellérendelő, köztulajdonon alapuló szerkezetét. (ezt nevezik ma Szentkorona értékrendnek)
Ezért az őstörténet kutatás terén nem a kabátot kell a gombokhoz hozzávarrni, hanem fordítva.
Az Angol régész, Gordon Childe szerint a kőkorban létezett egy azonos műveltségű nép a Mezopotámia, Kárpát medence, Kréta háromszögben. Észrevételeit 1929-ben tette közzé a The Danube in Prehistory c. művében.


13.Bokeny 420-485 Bahram Perzsa király, a húnok királya is
14.Csanád 457-460 Ks.na.waz fehér-hún király. K.Irán
15.Budli 460-464 EB.DAL/EPTAH/HEPTALI stb. fehér-hún K.Irán
16.Besz-ter 466-473 GOBAZesz (Kopasz/TAR) hún Kaukázus
17.Mike 473-482 ??
18.Miskéc 482-491 ??
19.Ombod 491-514 Amabaz-uk szabír hún fejedelem Kaukázus
20.Kölcse 514-528 ??
21.Levente 528-546 Alamand-ros M/V Kaukázus
22.Lél 546-553
23.Zamor c553
24.Zombor c585 Zaber Khán/Zamergan Kutigur hún Don Folyó
25.Balog 626-640 Bilge Kagán, kök türk birodalom. Turkestán
26.Bulcsu 640-689 Bulcso (Bonfiditôl) É.K.Irán
27.Solt 689-703 ??
28.Berend 703-717 ??
29.Kadicsa 717-730 Szabír hún
30.Opos 730-750 Kaukázusi Magyar (Upas Ibn Madar) Kaukázus
31.Ethei 750-770
32.Szemen 770-789 Szamani dinasztia?? Aral Tenger
33.Torda 789-818
34.Ügyek 818-847 Dentu Magyaria királya Fekete Tenger
35.Álmos 847-895
36.Árpád 895-907 Magyarország
37.Zoltán/Solt 907-945 Magyarország
38.Taksony 950-997 Magyarország
39.Géza 970-997 Magyarország
40.Vajk/István 997-1038 Magyarország
Kiindulva a Turáni-Alföldről és a környékéről, a hunok terjeszkedése elindított egy népvándorlási korszakot. A Magyarral rokon fehér-hun (jücsi), ugor, és Magyar-szaka-urak korán érezték a keleti hunok terjeszkedését és évszázadokig tartó hatalmát. Közeli szomszédaik voltak a hunoknak.
Amikor a kínaiak kiűzték az északi hunokat, megint nyugatra nyomták őket.
A Magyarok nemzetségei:

1)Neke (Nyék), 2)Megere (Megyeri) 3)Kurtu Germat (Kürt Gyarmat), 4)Tarján 5)Kari 6)Kaszi és a kabarok, akik a kazároktól elszakadtak."
Álmos népe tudatában volt a Kárpátmedence földjének dúsgazdag adottságairól, valamint a természet adta védőbástyáiról; s mint Atilla jogos hagyatékának tekintették azt. Amikor hun és avar testvéreink meghívása és azok nehéz sorsa és elnyomása is párosult a keleti kazár ellenszervezésekkel, nem tétováztak, és ősi szittya szokás szerint vérszerzôdésssel bélyegezte a hét törzs népünk sorsát, és egy uralkodó alatti egyesülését.(5) Álmos fejedelmet választották vezérül, hogy visszanyerjék Atilla hagyatékát.
A honfoglaló törzsek nevei:
MAGYAR, NYÉK, KÉRI, KESZI, TARJÁN, KÜRT-GYARMAT és JENÖ voltak,
 s vezéreik: ÁLMOS, ÁRPÁD, HUBA, TÖHÖTÖM, OND, ELŐD, és TAS.
Tudomásunk van három kabar törzsrôl, vagy más történészek szerint avar várkúnokról, akik KENDE kurszán vezér vezetésével (más néven KOND) csatlakoztak Álmoshoz. A kende volt a harmadik legfontosabb főember a kazároknál. Igy a hét törzsbôl tíz lett és a csatlakozók nyelvjárása szerint tíz törzset jelentô "onogur" néven hívhatták szövetségüket, amibôl származik a másik népnevünk: a "hungár". Ez megmagyarázza, hogy miért hívnak minket nyugaton így, míg keleten sokan Magyarnak ismernek. Az eredeti hét törzsnév közûl meg van négy a hátramaradt baskírok között,(6) akiket az oroszok "mozserjan", vagyis Magyar néven hívnak úgy, mint a korabeli krónikások.
Igen fontos megemlíteni, hogy Árpád korában ősi testvérnépek lakták
és uralták a Kárpátoktól keletre a Csendes-óceán partjáig Eurázsia nagy belső részeit, mintegy egységes láncolatot formálva a testvérnépek
közt, s így történetileg kimutathatók a szomszédos besenyők, kunok, úzok, ujgurok, akiknek egy része a későbbi századokban ugyancsak átjött a Kárpátmedencébe s egyik napról a másikra népünk szerves részeivé váltak.
Régészeti leletek is ezt igazolják!
1.Szkíta nemes a Kr.e.V.századból (balra)
2.Szkülla nemes a Kr.e.V.századból (lent)
3.Szkíta nemes-hölgy a Kr.e.IV.századból (fölül)
leletek alapján rekonstrukció

Figyelje az évszázadokat !!


Szkíta harci szekér, szkítáknak 2, 4 és 6 kerekű szekereik is voltak.
 
Szkíta szekér Kr. e. XIV--XIII. századból
Szkíta szekérkerék töredéke (balra lent), ennek rekonstrukciója (balra fent)
és agyag szekérmodell (jobb oldalt lent) a sztyeppéről

      1.lakószekér (a mai lakókocsi őse) 2.szkíta udvarház 3.szkíta lakóépület 
Kr. előtti 10. évezredben ismerték az agyagból előállított tégla készítésének a technikáját.
Szkíta épület rekonstrukciós rajza

A szekérkeréken gördülő lakóépületek készítését a mongolok is eltanulták a szkítáktól.
Abban az időben a szláv és iszlám harapófogó még nem választott el bennünket testvéreinktől. Ekkor népünk még nagyhatalomnak számított Eurázsia szerte, a Kelet még nem volt nemzetünk gondolatában egy negatív és ellenséges fogalom. Hámori F.nyomán
és itt 
első oldaltól- kb.60oldalig

MEGÉRI OLVASGATNI !

´´¯`✻✻´´¯`
A tatárjárás se tartárjárás volt. 
Hazudozni, félrevezetni, finnugort csinálni a magyarból, micsoda aljasság!
Magyar - járás a Mongoloknak?

Nagyjából egy évvel ezelőtt a barátnőm egyik összejövetelén beszélgettem egy középkorú jól szituált férfival, aki hosszú éveket töltött Közép-Ázsiában, többek között Mongóliában. Egy rövid mondattal elintézte a mongol beszámolóját, amely így hangzott:
„A mongol iskolákban a gyerekeknek azt tanítják, hogy az Aranyhorda a Magyaroktól kapott ki.”
Amit mondott szöget ütött a fejembe! Éreztem, hogy valami nincs rendjén. Nem értettem az egészet!
Egy éven keresztül nem hagyott nyugodni ez az egyetlen egy mondat. Utána jártam: A Mongolok igenis jól tanítják!
Egyet azért biztosra vettem: 1241 április11-én nem vertük meg a mongol hadakat Muhinál, ám nem is mértek ránk megsemmisítő csapást, mint ahogy azt tanultuk.
Az iskolában valamikor a hetvenes-nyolcvanas évek fordulóján a tatárjárást, ha nem is pontosan így tanultuk, de ez volt a sugallata:
Dzsingisz Kán 1241-ben Muhinál megsemmisítette a magyar haderőt, majd pusztított és kiirtotta a magyar lakosságot, majd a betelepülő szlávok, germánok, románok megtanultak latinul, hogy pár száz évvel később magyarul beszélhessenek.
Kivonulásuk a tanultak szerint: Majd egy félév múlva meghalt Dzsingisz Kán apja, Batu kán, így az országból viharos gyorsasággal kivonultak!
Kivonulásuknak valós okai a következők:
1. Igen sok harcosuk odaveszett a Magyarországi hadjárataikban.
2. Nem tudták megsemmisíteni a magyar haderőt, erre bizonyíték az is, hogy IV. Béla röviddel a tatárjárás után, már több külföldi hadjárat élén visszafoglalta a tőle korábban kizsarolt nyugati megyéket.
3. Közel 160 magyar várat nem sikerült bevenniük (Fehérvár, Esztergom, Veszprém, Tihany, Győr, Pannonhalma, Moson, Sopron, Vasvár, Újhely, Zala, Léka, Pozsony, Nyitra, Komárom, Fülek, stb.)
4. A magyarországi háborús állapotokban a mongol hadsereg élelmezése is nehézséget okozott.
Most jön a lényeg, ha időben előrecsúszunk 44 évet, akkor valóban Mongóliában tanítanak helyesen, mert Magyarországon elfelejtették tanítani azt a röpke tényt, hogy:
1. Nogaj kán 1285-ben, az addigi legerősebb seregével, az Aranyhordával indult a Magyarok ellen (a 2. tatárjárás) Pestnél IV. László csatlakozott Kunokkal hülyére verte, majd a keleti Kárpátok szorosain át kiűzte őket. Torockónál a Székelyek segítségével győzött, és az utolsó túlélő Mongolt is kiűzték az országból, de még Vizsolynál Baksa György, majd Borsa Lóránd is fölpofozta őket.
Ezt a Mongolok valószínűleg „Magyar járásnak” hívják.
Köszönöm a figyelmüket!
Ja! Volt egy másik mondata, „Ha egy mongolt megkérdezel, hogy miért van akkora országuk a népességükhöz képest, akkor a válasz a következő: visszavárjuk a Magyarokat!”Köszönjük a meghívást, udvarias, de maradunk.
Marjai László, Budapest 2011-07-27
Magyar - járás a Mongoloknak?

Nagyjából egy évvel ezelőtt a barátnőm egyik összejövetelén beszélgettem egy középkorú jól szituált férfival, aki hosszú éveket töltött Közép-Ázsiában, többek között Mongóliában. Egy rövid mondattal elintézte a mongol beszámolóját, amely így hangzott:
„A mongol iskolákban a gyerekeknek azt tanítják,
 hogy az Aranyhorda a Magyaroktól kapott ki.”
Amit mondott szöget ütött a fejembe! Éreztem, hogy valami nincs rendjén.
 Nem értettem az egészet!
Egy éven keresztül nem hagyott nyugodni ez az egyetlen egy mondat. 
Utána jártam: A Mongolok igenis jól tanítják!
Egyet azért biztosra vettem: 1241 április11-én nem vertük meg a mongol hadakat 
Muhinál, ám nem is mértek ránk megsemmisítő csapást, mint ahogy azt tanultuk.
Az iskolában valamikor a hetvenes-nyolcvanas évek fordulóján a tatárjárást,
 ha nem is pontosan így tanultuk, de ez volt a sugallata:
Dzsingisz Kán 1241-ben Muhinál megsemmisítette a magyar haderőt, majd pusztított 
és kiirtotta a magyar lakosságot, majd a betelepülő szlávok, germánok,
 románok megtanultak latinul, hogy pár száz évvel később magyarul beszélhessenek.
Kivonulásuk a tanultak szerint: Majd egy félév múlva meghalt Dzsingisz Kán apja, 
Batu kán, így az országból viharos gyorsasággal kivonultak!
Kivonulásuknak valós okai a következők:
1. Igen sok harcosuk odaveszett a Magyarországi hadjárataikban.
2. Nem tudták megsemmisíteni a magyar haderőt, erre bizonyíték az is, 
 hogy IV. Béla röviddel a tatárjárás után, már több külföldi hadjárat
 élén visszafoglalta a tőle korábban kizsarolt nyugati megyéket.
3. Közel 160 magyar várat nem sikerült bevenniük (Fehérvár, Esztergom, Veszprém, Tihany, Győr, Pannonhalma, Moson, Sopron, Vasvár, Újhely, Zala, Léka, Pozsony, Nyitra, Komárom, Fülek, stb.)
4. A magyarországi háborús állapotokban a mongol hadsereg élelmezése is nehézséget okozott.
Most jön a lényeg, ha időben előrecsúszunk 44 évet, akkor valóban Mongóliában tanítanak helyesen, mert Magyarországon elfelejtették tanítani azt a röpke tényt, hogy:
1. Nogaj kán 1285-ben, az addigi legerősebb seregével, az Aranyhordával indult a Magyarok ellen (a 2. tatárjárás) Pestnél IV. László csatlakozott Kunokkal hülyére verte,
 majd a keleti Kárpátok szorosain át kiűzte őket. 
Torockónál a Székelyek segítségével győzött, és az utolsó túlélő 
Mongolt is kiűzték az országból, de még Vizsolynál Baksa György, 
majd Borsa Lóránd is fölpofozta őket.
Ezt a Mongolok valószínűleg „Magyar járásnak” hívják.
Köszönöm a figyelmüket!
Ja! Volt egy másik mondata
„Ha egy mongolt megkérdezel, hogy miért van akkora országuk a népességükhöz képest, 
akkor a válasz a következő: visszavárjuk a Magyarokat!”Köszönjük a meghívást, 
udvarias, de maradunk.
Marjai László, Budapest 2011-07-27

Nincsenek megjegyzések: