„Éhséglázadás Amerikában? Megbolondultál?
- 42 millió éhes, dühös Amerikai
- a gyerekeiket féltő felnőttek a tettek mezejére lépnek A múlt héten olyasmiről írtam, amitől a kollégáim még furcsáb szemmel néztek rám.
Azt mondtam, hogy „szerintem az elkövetkezendő 18 hónap folyamán valamikor beírhatjuk az „éhséglázadás” kifejezést az amerikai lexikonokba és ezt komolyan gondolom.”
A félreértések elkerülése végett „éhséglázadás” alatt azt értem, amikor egy csoport dühös, éhező, felbőszült ember kárt tesz bizonyos ingóságokban és ingatlanokban, mert úgy érzik, hogy (többek között) az élelmiszer árak túl magasak.
És igen, úgy értettem, hogy az elkövetkezendő másfél éven belül nagy eséllyel láthatunk ilyen lázadásokat az Egyesült Államok területén.
Azért hangsúlyozom ezt ki, mert szeretném, ha jóslatom félreérthetetlen lenne. Nem jellemző rám, hogy jóslatokba bocsátkozzak. Ellenkezőleg, veszélyes dolognak tartom, hiszen olyan könnyű elhibázni a pontos időt, helyet és a részleteket.
Ebben a tekintetben, ha valamit rosszul ítélek meg, az szinte kizárólag az időzítés lehet csak.
De honnan is veszem ezt az őrültséget? Nézzük meg az alábbi táblázatot:
Az élelmiszerjegy programban résztvevő amerikaik számának alakulása
A táblázatból látszik, hogy az élelmiszerjegyen élő amerikaiak száma 2008 óta folyamatosan nő. Jelenleg 42 millió amerikai számára az élelmiszerjegyek jelentik az egyetlen biztos élelmiszerforrást. Ez a teljes lakosság egy hetede.
Ez miért annyira kétségbeejtő? Ez az adat azt jelenti, hogy az amerikaiak 14%-ának olyan alacsony a jövedelme, hogy nem képesek ellátni saját élelmiszerszükségleteiket és ez a szám folyamatosan emelkedik.
Nem tudom, mikor érjük el azt a pontot, amikor a helyzet már fenntarthatatlanná válik, hiszen az adatok már most is megdöbbentőek.
Az élelmiszerárak három alapvető tényező miatt emelkednek folyamatosan.
Az első ok a rossz időjárás. A világ számos pontjára jellemző szélsőséges időjárás, beleértve az oroszországi hőhullámot, vagy a ausztráliai áradásokat, jelentősen lecsökkentették a világ élelmiszertartalékait.
A második ok az energiaárak drágulása. Az olaj ára jelentősen befolyásolja az élelmiszerárakat. Az olaj árának emelkedésével az élelmiszerek ára is nő.
A harmadik ok a globális valutaleértékelési verseny. A sok milliárd frissen nyomtatott dollár kénytelen versenybe szállni a yüannal, jennel és az euróval az egyre fogyó élelmiszertartalékok felvásárlásában.
A legtöbb ember számára ezek a tények ijesztőek. Ijedtséget leginkább a gyerekek szoktak érezni, ha nem tudják hogyan kezeljenek vagy nem értenek egy adott helyzetet.
Én felnőttként nem félelemmel nézem ezeket a tendenciákat. Megpróbálok felkészülni és felkészíteni családomat arra az eshetőségre, hogy ezek a trendek minden bizonnyal folytatódni fognak.
Nem tervezek részt venni a tüntetéseken, mert befektetéseimet a számomra világosan kirajzolódó trendek szerint alakítottam.
A kormány intézkedéseire sen szabad várni. Addigra túl késő lesz.
Itt az idő, hogy mindenki felkészüljön. Én személy szerint megtakarításaimat aranyba vagy ezüstbe fektetem. Tartósélelmiszerekből, mint például rizs, bab, tészta, liszt, só, stb. megpróbálok minél nagyobb készletet felhalmozni. Akinek van kertje, még ha nem túl nagy is, vegyen vetőmagot.
A Blue chip részvények is jó befektetésnek számítanak, hiszen ezek szinte tendenciáktól függetlenül jövedelmezőek maradnak.
Ezeket a termékeket beszerezni nem őrültség, még akkor sem, ha egy csoda folytán hirtelen minden helyreáll. Veszíteni sem igen lehet rajtuk, hiszen bármikor felhasználhatók vagy nagyobb veszteség nélkül eladhatóak.
Több hírekért klikk ide: http://vegsoidok.hu/blog
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése